omg

26. dubna 2008 v 14:18 |  iMac&PC
Apple stále nevydělává dost...TiskE-mail
25.04.2008, Pavel Ludvík
Akcionáři Applu byli znepokojeni finančními výsledky Applu - "pouze" 36procentní nárůst zisku je podle nich alarmující.
Každá jiná společnost by z takových výsledků byla radostí bez sebe, ale Apple je zkrátka trochu "jiná" společnost. Obzvláště v současném ekonomickém klimatu, který výrobcům hardware příliš nepřeje, je takový úspěch alespoň na první pohled úctyhodný.
Podle akcionářů nakousnutého jablka si však jejich společnost nevedla tak dobře, jak by mohla. Samozřejmě by mohli být šťastní při pohledu na rostoucí prodeje Mac PC a přehrávačů iPod, ale Wall Street tím ohromen nebyl - vysoké prodeje automaticky neznamenají vyšší hodnoty akcií.
Zatímco vedení Applu bylo zveřejněnými výsledky prodejů nadšeni, Wall Street předpokládal, že si Apple povede ještě daleko lépe a investoři se polekali a hledají důvody, proč se tak nestalo. Hodnoty akcií Applu najednou poklesly a někteří z analytiků na Wall Street jsou toho názoru, že není možné, aby hodnota Applu dále rostla.
Apple sice za čtvrtletí prodal 2,29 milionů "Maců", ale hlavním současným problémem Applu je operační systém Leopard, který zatím nesplňuje do něj vložená očekávání. Na horších výsledcích se podepsalo také zlevnění low-endových přehrávačů iPod Shuffle.

45 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 19.3 Kč
Odebrat autorovi 0.30 Kč z prémiíPřidat autorovi 0.50 Kč k prémii
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama