podivné zákony

25. dubna 2008 v 18:36
Na malém letišti poblíž Miami netrpělivě přešlapuje jednu horkou neděli skupinka ozbrojených policistů. V tmavých brýlích pozorují modrozelený padák, který se pomalu snáší k zemi. Jakmile 17tiletá Jennifer Milton přistane, rozběhnou se k ní. Jennifer je přistižena přímo při činu - nadšená parašutistka totiž skákala padákem, i když je svobodná , a ještě ke všemu je neděle. To se na Floridě prostě nesmí!

Tohle je samozřejmě přehnané. Ale faktem zůstává, že takový zákon na Floridě skutečně platí.

V Oklahomně zase pro změnu platí, že nesmíte jít do postele v botách.

A holky pozor! Ve Vermontu nesmějí ženy požádat o falešný chrup bez souhlasu manžela.

V Itálii nesmějí muži nosit sukně.

V anglické městě Yorku můžeš klidně zabít Skota, ale jen když má u sebe luk a šíp.

Velká Británie
Ostrovní Británie je už po staletí pověstná svou nepsanou ústavou, ve které se dokázaly za ta léta uhnízdit opravdové pikantnosti. Na konci minulého roku dokonce Britové mezi sebou volili tten nejkurióznější zákon.

Nikdo nesmí zemřít na půdě britského parlamentu!
Ano je to skutečně tak. Tak zní zákon. K tomuto zákonu došli podle výsledku ankety. Důvod tohoto zákona je prostý. Každý, kdo umře na půdě parlamentu, má nárok na státní pohřeb. Když je ale úmrtí protiprávní, nemusí se strojit nákladná pohřeb.
Jakmile vypadáš při pobytu v prostorách jen trochu nemocně, raději tě rychle pošlou pryč.
http://img.blesk.cz/blesk/img4/nacerno/2008/2/25/rakev_2.jpg
Do sídla britského parlamentu nesmí vstoupit kdokoliv, kdo má na sobě brnění!
Možná ti to příde docela vtipný, ale věř nebo ne, že před více jak 300lety měl zákon své opostatnění. Ustanovil se totiž v dobách vlády Karla II. (1630-1685) a jeho účelem bylo držet královu stráž od budovy parlamentu co nejdál. Tím parlament fakticky omezoval královskou moc.
http://morrowind.euweb.cz/images/duke.jpg
Podle práva patří královské rodině každá mrtvá velryba nebo jeseter nalezený na britském pobřeží!
Ocas je majetkem královny, hlava krále. Pokud si myslíš, že tento zákon nemá v moderní společnosti žádné uplatnění, tak si na omylu.
V roce 2004 se jeden rybář Robert Davis pokusil takto získaný úlovek prodat na černém trhu, a než se nadál, už ho zatýkala policie.
Obrázek “http://www.differentlife.cz/ryby01b.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
V jednom domě se nesmějí oddávat milostným hrátkám více jak 3 lidé!
Tento zákon pochází z 16. století. Důvodem k němu je potlačování prostituce v nevěstincích.
Podobný zákon mají také v americkém Ohiu, kde zase pro změnu pod jednou střechou nesmí bydlet více než 5 žen. Ale když se dnes člověk představí moderní činžáky nebo mrakodrapy, není divu, že už se zákon nebere moc v potaz.

Poštovní známka? Hlavně ji nenalepit obráceně!
Jakmile totiž nalepíš poštovní známku s podobiznou královny vzhůru nohama, hrozí ti obvinění z velezrady.
Obrázek “http://xerius.jergym.hiedu.cz/~canovm/objevite/objev4/ara_soubory/arago_stamp1.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Těhotné ženy to mají v Británii dobrý!
Je známo, že těhotné ženy mají častěji potřebu dojít si na "malou". V Británii to mají opravdu dobré. Mohou si totiž ulevit, kde chtějí, klidně i do přilby policejního strážníka.
Obrázek “http://www.zdravcentra.cz/zc/img/Nemoci_a_vysetreni/alergie-tehotenstvi.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Francie
Ve francouzských rádiích jen francouzské písně!
Pokud často posloucháš francouzská rádia, tak sis jistě všimla, že během dne hrajou jenom samí francouzský písničky. Není se čemu divit, vždyť jim to nařizuje zákon. Od 8:00 do 20:00 musejí rádiové stanice pouštět ze 70 procent pouze francouzské interprety.
Obrázek “http://www.machekasyn.cz/pozvanky/noty.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Líbat ve vlacích přísně zakázáno!
Tento zákon je až zarážející, když vezmeš v potaz jejich romantickou francouzskou duši. Nejsmějí se tamní cestující líbat ve vlacích.
http://www.morava24.cz/obr/original/110507_polibek.jpg
Popelník, vražedná zbraň!
Konkrétně v Paříži, naštěstí ne v celé Francii, se popelník považuje za vražednou zbraň. Nabízí se jedna otázka! Jestli se podle tohoto zákona trestají i účastníci mileneckých hádek, kteří jsou během nich po sobě schopni hodit cokoli.
Obrázek “http://www.keramika-tichy.cz/images/popelnik.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
USA

Před přepadením musí zločinec svou oběť upozornit!
"Dobrý den, jmenuji se Billy Jones a rozhodl jsem se, že vás zítra přepadnu. K tomuto činu se chystám před vaším domem a budu považovat peníze se zbraní v ruce. Ale nemějte strach, pistole bude jen atrapa."
Pokud bys obdržela tento dopis, asi by sis jen zaťukala na čelo a dál výhružce nevěnovala pozornost. To ale nesměla bydlet v Texasu. V letech 1995-2000, kdy byl guvernér George W. Bush, bylo totiž přijato ustanovení, které nařizuje: Delikvent musí informovat o svém zločinu oběť ústně nebo písemně s 24hodinovým předstihem, pokud tak neučiní, bere se to jako přitěžující okolnost.
Obrázek “http://inspirace.balustrada.cz/grafika/foto/dopis.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Žádný sex před svatbou!
V Oklahomě měli ještě donedávna (zrušeno 1. listopadu 2006) zakázáno provádět tetování. Tetovat už se tu sice může, ale zato nesmíš mít sex před svatbou nebo dělat na veřejnosti nevhodné grimasy.
http://archiv.c6-magazin.de/06/news/_dossier/img/sex.jpg
Zákaz lovení velbloudů!
V Arizoně se nesmějí lovit velbloudi. Možná tě trochu zarazí, proč se tu nesmí lovit zvíře, které tam vůbec nežije. Vysvětlení je takové: Americká armáda v místní poušti prováděla na těchto velbloudech experimenty. Po jejich skončení vypustila velbloudy do přírody a zároveň vydala přísný zákaz jejich lovu.
Obrázek “http://www.dovolenaegypt.cz/foto/velbloud03.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Zákaz řezání kaktusů!
Na arizonské poušti platí ještě jeden zákon: Nesmějí se tu bez povolení řezat kaktusy. Pokud se ti zdá, že je to stejné, jako kdybysmě u nás zákazali trhat trávu, tak se pleteš.
V arizonské poušti totiž roste kromě jiných i kaktus saquaro a ten je přísně chráněný. A abyse nenechavci náhodou nevymlouvali, že si ho spletli s jiným kaktusem, hrozí každému, kdo se jakékoliv pichlavé rostliny jen dotkne, 25 let žaláře.
kaktus.jpg
V Ohiu nesmíš být uvězněni v neděli a také 4. července!

Masky se zakazují!
V Severní Karolíně se zakazují všechny maškarní reje a bály. Zákonodárci chtějí zamezit sdružování takových skupin jako je Ku-Klux-klan. Podobné nařizení mají i v Německu, kde nesmíš chodit v maskách demonstrovat.
MaSKA
Singapur
Pro žvýkačku do lékárny!
Zákon který zakazuje volný prodej žvýkaček! V ulicích v Singapuru nenarazíš na jediný obchůdek se žvýkačkou. Nadějí jsou pro tebe snad jen lékárny, které ti jí vydají, ale pozor, jen na lékařský předpis. Hlavně si dej pozor, když snad nějakou tu žvýkačku získáš, nikdy ji nikam nenalepuj!
Obrázek “http://www.zdravezuby.cz/img/zvykacka-obrazek.gif” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama